Akın Matbaa

Biz Kimiz?

SINCE 1975

Akın Matbaa & İletişim Çözümleri; 1975 yılında Ali Küçüksarıkulak ve 5 ortağı tarafından Akın Basımevi olarak Konya Aziziye Caddesinde kurulmuştur. Konya’nın ilk matbaalarından biri olan firmamız 1979 yılında yapılan yeni yatırımlar ile Larende Caddesi Matbaacılar Sitesindeki yerine taşınmıştır.

Kurulduğu ilk günden beri müşteri memnuniyetini temel prensip edinen işletmemiz uzun yıllar boyunca hem devlet kurumları hem de özel sektör için matbu evrak, dergi, gazete, katalog, broşür ve birçok yazılı materyal üretmiştir.

1994 yılında işletmemiz Yeni Matbaacılar sitesindeki yerine taşınırken, ikinci kuşak temsilcimiz Ahmet Küçüksarıkulak bayrağı devralmıştır. Ahmet Küçüksarıkulak önderliğinde dönemin teknolojik gelişmelerini yakından takip edilerek 1995 yılında ofset baskı makinesi yatırımı yapılmış ve ünvanımız Akın Ofset & Matbaacılık olarak revize edilmiştir. 2003 yılında yapılan çok renkli ofset yatırımı ile sektörün önde gelen oyuncularından olmaya devam edilmiştir.

En önemli yatırımın insana yapılan yatırım olduğunun bilincinde olan firmamızda yetişen ustalarımız bugün Türkiye’nin dört biryanında işveren ve usta olarak sektörümüze hizmet etmektedir.

2012 yılından itibaren ailenin 3. Kuşak temsilcileri şirkete katılması ile birlikte şirketimiz hızlı bir dönüşüm sürecine girmiştir. Bir taraftan sektörün gerekliliklerine göre dijital dönüşümü gerçekleştirirken diğer taraftan da farklı sektörlere yatırım yaparak sektör çeşitliliği sağlanmıştır.

2016 yılında matbaa dışındaki ilk yatırım otomotiv sektörüne yapılmış, Kamyon ve dorse yedek parçalarının pazarlanması ve ihracatı amacıyla Buga Teknik Motorlu Araçlar kurulmuştur.

Tüm dünyanın basılı materyallerden görsel materyallere hızlı bir dönüşüm geçirdiği süreçte grafik tasarım alanında ciddi yatırımlar yapan firmamız 2018 yılında ünvanını Akın Matbaa & İletişim Çözümleri olarak revize etmiştir.

2019 yılında gelindiğinde yatay büyüme stratejisi doğrultusunda 173 Tantuni & Kokoreç Beyşehir çevre yolu şube franchising’i alınarak gida sektörüne yatırım yapılmıştır.

Her geçen yıl daha fazla yatırım, daha fazla katma değer üretme arzusuyla yoluna devam eden şirketimiz, otomotiv yedek parça sektöründeki tecrübelerinden ilham alarak 2019 yılında otomotiv yedek parça sektörünün işlerini ve ihracatı kolaylaştıracak makineler üretmeye karar vermiş ve bu alanda çalışmalarına başlamıştır. 2020 Yılında Paketleme Makineleri üretmek üzere Tona Makine kurulmuştur.

2021 yılında verimliliği arttırmak ve sinerji oluşturmak için ASN Şirketler Grubu olarak tek çatı altında toplanma kararı alınmış ve tüm şirketlerin merkezleri Konya Organize Sanayindeki yerleşkemizde bir araya toplanmıştır.

Pazarlama ve ihracat alanında oluşan altyapı ile 2021 yılında Küçükbakırcı Şirketler Grubunun yeni yatırımı olan Sectec Güvenlik Teknolojileri‘nin ana distribütörlüğü üstlenerek yurtiçi ve yurtdışında turnike ve diğer güvenlik ekipmanlarının pazarlamasına başlanmıştır.

2022 yılına gelindiğinde ise ASN Şirketler Grubu’nun doğduğu alan olan Matbaacılık sektöründe katma değeri arttırmak amacıyla kişiye özel tasarım ajandalar üretimine karar verilmiş, yapılan yeni yatırımlar ile Yazboss markası oluşturulmuş ve yurtiçi yurtdışı pazarlanmasına başlanmıştır.

Kurulduğu günden 50. Yılımıza kutlamaya yaklaştığımız bugünlere, kalitesinden ve müşteri memnuniyetinden asla taviz vermeyen anlayışımızla, şirketimiz istikrarlı büyümeye ve yatırımlarını sürdürmeye devam etmektedir.

Başarının sırrı olağan bir şeyi
olağan dışı iyi yapmaktır.

Değerlerimiz

Tedarikçilerimiz, çalışanlarımız ve müşterilerimiz başta olmak üzere tüm paydaşlarımızı üzmeyen, zora sokmayan onlara değer katan bir politika ile markamızın devamlılığını
sağlamak.

Kalite Politikamız

Vaktinde, hızlı ve kaliteli ürün anlayışı gereğince ürünlerimizin, tüm üretim aşamalarında gerekli tüm kontrollerden geçirilip, en hızlı şekilde müşterimize ulaştırılması ve koşulsuz müşteri memnuniyetinin sağlanması.

Genel Politikamız

*Herkese (çalışan, tedarikçi ve müşterilerimiz) ve herşeye (doğaya, kaynaklara ve tüm canlılara) saygılıyız.
*Tüm paydaşlarına değer katan ve gelişimine katkı sağlayan bir firmayız.
*Kurumsal ve kişisel sürekli gelişim için gerekli esneklik politikasına sahibiz.
*Sorun içinde boğulan ve erteleyen değil çözüm üreten ve sonuç odaklıyız.

FİYAT TEKLİFİ AL

Fiyat teklifi almak için formu doldurun. Ekibimiz 24 saat içinde size dönüş yapacaktır.